Web Tasarım


İnsanlar hakkınızda bilgi toplarken ilk baktıkları yer web sitenizdir . Sizinle irtibata geçerken ya da sizden alışveriş yaparken sitenizin potansiyel müşterilerinizde bıraktığı izlenim oldukça önemlidir. İnternet sayfanız siz uyurken bile sizi temsil eden, bir nevi sizin dışarıya açılan pencereniz, vitrininizdir. Bu nedenle tasarımı sadece kod yazma ve bir kaç güzel resimle pekiştirme işi olarak değil , sizin kurumsal kimliğinizi ön planda tutan, size yeni kazanımlar sunan bir aracı olarak görmek sizi bu alanda bir adım ileriye taşıyacaktır.
"Atölyebirsıfır" ekibi olarak kullanımı kolay, arama motorlarında üst sıralarda yer alan, işinizi ve markanızı ön plana çıkaran ve yaptığınız işe değer katan, hedef kitlenize yönelik web sayfaları sunuyoruz. Tecrübeli ve her biri kendi alanında uzman, uluslararası deneyimi olan, günün teknolojik değişimlerini kolaylıkla takip eden web tasarım , yazılım, seo uzmanlarımızla kurumsal kimliğinizi temsil eden web sayfanızı içerik, işlev ve görsellik açısından optimize ederek sitenizi ziyaret eden müşterilerinizin tekrar tekrar gelmelerini sağlıyoruz. Sağlam bir kurumsal kimlik oluşturabilmek ve siz değerli istemcilerimizin pazarlama hedefle-rini gerçekleştirmek için markanızın yapısına bağlı kalarak en iyi tasarım uygulamalarını ve güncel çevrim içi teknolojileri kullanarak tasarım yapıyoruz. Arama motoru dostu içerikler geliştirirken çevrim içi reklam kampanyanız için de şirketinizin amaçlarına, pazar hedeflerine ve bütçesine göre size en uygun çözümleri sunuyoruz.
Tasarımları dijital olarak kodlara döken yazılım ekibimizle sitenizin arkasında görünmeyen sanal mekanizmaları kurarak ve daha az kaynak tüketerek daha çok işlev sağlayan web siteleri hayata geçiriyoruz. Gelin bizimle bu süreci birlikte yaşayın.

Tasarım sürecinde izlediğimiz yöntemler:

Web Tasarım - Planlama aşaması

Şirketinizi, sizi ve beklentilerinizi tanımak ve anlayabilmek için sizi de bu sürece dahil ediyo-ruz. Bu süreçte hem yaptığınız işi yakından görebilme, hem de nasıl bir müşteri kitlesine sa-hip olduğunuz konusunda fikir sahibi olmayı amaçlıyoruz. Sizin beklentilerinizi, hedeflerinizi bu süreçte kaydediyoruz. Sizinle yüz yüze görüşmek bize tasarım aşamasında somut veriler sunması bakımından en önemli aşamadır. Çünkü sizi ve şirketinizi sizden daha iyi tanıyan olamaz.
Akabinde dünyada sektörünüzle ilgili yenilikleri ve bu yeniliklerin size nasıl katkı yapacağı hususunda araştırmalar yapıyoruz. Yurt içi ve yurt dışı rakiplerinizin hangi konumda olduğu-nu öğrenip onlar hakkında istatistiksel veriler topluyoruz.

Web Tasarım - Tasarım aşaması

Sizi en iyi ifade edecek kriterler çerçevesinde, tasarımcılarımızla hem markanıza uygun, hem de web sitenizden beklentileriniz ve hedefleriniz için verimli olabilecek özgün tasarımlar, kullanıcı ara yüzleri ve grafikleri arama motoru uyumlu bir biçimde tasarlamaya başlıyoruz. Web sayfanıza sadece görsel olarak değil, aynı zamanda size ekonomik olarak fayda sağlaya-cak bir perspektiften bakıyoruz.

Web Tasarım - Strateji Belirleme ve İş Bölümü

Planlama aşamasında edindiğimiz bilgileri pazarlama, seo, yazılım, içerik geliştirme uzman-larımızla paylaşıp fikir alışverişinde bulunuyoruz. Pazar araştırmaları dahil hedef kitleniz, kullanacağımız görsel ve yazınsal içerikler, hitap edeceğimiz üslup hakkında stratejiler gelişti-riyoruz. Bu aşamada oluşturduğumuz taslağı sizin onayınıza sunuyoruz. Sizlerden olur aldıktan sonra sonraki aşamalara geçiyoruz.

Web Tasarım - Programlama aşaması

Web sitesi hazırlamaktaki temel amaç sizden ziyade istemcilerinizi tatmin etmek, ihtiyaç-larına cevap vermek, hedefe yönelik ve sizi rakiplerinizden farklı yapan özelliklerinizi ön plana çıkarmaktır. Bundan dolayı sadece iyi görünen bir site değil aynı zamanda site hari-tanızın konumuyla, içeriğiyle, kullanılan grafiklerle ve arama motorlarında kolay bulunabilir-liğiyle müşterilerinize konforlu bir dijital ortam sunmak temel önceliklerimiz arasındadır. Bunu gerçekleştirmek amacıyla web geliştirme uzmanlarımızla sitenizin ihtiyaç duyduğu e-posta, içerik yönetim sistemi (CMS), kullanıcı ve ürün bilgileri gibi bir çok verinin saklana-bildiği veritabanlarınızı, metinsel içeriklerinizi CSS, HTML, PHP, C#, RUBY ON RAİLS, JAVASCRİPT, XML, MYSQL dilleriyle W3C standartlarına uyumlu olarak kodlara döküyoruz.

Web Tasarım - Test Aşaması

Test aşaması projenin en önemli aşamasıdır. Bu aşamada sitenizin arama motorlarındaki iş-levselliğini, kullanıcı ara yüzlerini, içerik yönetim sistemini, sayfanızın farklı tarayıcılardaki çalışılabilirliğini, kullanım kolaylığını ve W3C standartlarına uyumluluğunu test ediyoruz. Sizlere kusursuz kodlarla yazılmış, markanıza değer katan özgün bir site teslim etmek bizim için olmazsa olmaz bir ölçüttür. Nihayetinde sizin itibarınız bizim itibarımızdır.


İhtiyaca yönelik web tasarım

Bilginin sadece üç dakikalık ömrünün olduğu, baş döndürücü bir hızla değişen dünyamızda internet platformu da sürekli yenilenmektedir. Siz değişime ayak uyduramazsanız, değişim sizi zamanla yok edecektir. Değişimi takip etmek, kendinizi sürekli geliştirmeniz ve güncellemeniz, günümüz piyasa koşullarında rakiplerinizle baş edebilmeniz ve varlığınızı sürdürmeniz bakımından hayati önem arz etmektedir. Her yenilik, her değişim gereksinimleri de beraberinde getirmektedir. Şirketinizin ve web sayfanızın bu değişimlere ayak uydurabilmesi için "Atölyebirsıfır "ekibi olarak her zaman yanınızdayız.
Sitenize;
• Çevrim içi anket ve anket uygulamaları
• Dinamik envanterler
• Yabancı diller
• İçerik yönetim sistemi (CMS)
• Elektronik posta modülü
• Alışveriş sepeti- e-ticaret
• Sanal post
• Grafikler
• Flash uygulamaları
• Rezervasyonlar
• Veri tabanları
• Coğrafi konum
• Mobil web siteleri
• Kullanıcı bilgilerinin - ziyaretçi sayısının- ziyaret etme sıklığının v.b. bilgilerin ölçüldüğü modüller
v.b. yazılım ve tasarıma dair raftan seçip yerleştiremeyeceğiniz modüller entegre etmek istiyorsanız, bunu sıradan bir web tasarım ajansıyla yapamazsınız. Bu ancak bizim gibi deneyimli ve üst düzey birikimi olan bir ekibin işidir. "Atölyebirsıfır" olarak şirket ve işletmelerin web alanında dünya çapında karlarını arttırmalarına, estetik, işlevsel , başarı odaklı web sitelerine sahip olmalarına ve bu vesileyle çaba ve maliyetlerini azaltmalarına yardımcı oluyoruz. Amacınız başarılı olmak. Önceliğiniz hızlı bir şekilde hedefe ulaşmaksa bize güvenebilirsiniz.

İçerik Yönetim Sistemleri

çerik yönetim sistemleri bir site içerisinde metin ve görsellerin değiştirilmesini kod kullanmadan mümkün kılan bir veya bir kaç panelden oluşmuş sistemlerdir. Örneğin bir alışveriş sitesine sahipseniz ve ürün ekleyip kaldırmak, fiyatlarda değişiklik yapmak istiyorsanız bunu bir yazılımcıya ihtiyaç duymadan buna yönelik geliştirilmiş bir içerik yönetim sistemi yardımıyla gerçekleştirebilirsiniz. İçerik yönetim sistemleri özellikle günümüzde şirket sayfa-larının günlük bültenlerinin, e-ticaret sitelerinin, haber portallarının olmazsa olmaz yapı taşlarıdır.

Siteniz için geliştirdiğimiz bir içerik yönetim sistemi sayesinde kısacık bir bilgilendirmenin ardından herhangi bir çalışanınız güncellemelerinizi öngörülen kıstaslar dahilinde yapabilir. Sizin istediğiniz ölçütlerde sitenin dinamik ve statik alanlarını belirleyip ihtiyaçlarınız doğrul-tusunda içerik yönetim sistemi hayata geçirebiliriz. Örneğin bir alışveriş siteniz varsa ürün ekleyip kaldırmayı,kampanyalar düzenlemeyi,indirimler yapmayı; bir kurumsal siteniz varsa kurumunuz hakkında güncel haberleri sitenize eklemeyi herhangi bir yazılımcıya ihtiyaç duymaksızın gerçekleştirebilirsiniz.
İçerik yönetim sistemleri mevcut internet sayfalarına entegre edilebildiği gibi yeni hayata geçirilmekte olan bir projenin parçası da olabilirler. İhtiyaçlarınıza bağlı olarak bir site içerisinde bir veya birden fazla içerik yönetim sistemine ihtiyaç duyabilirsiniz. "Atölyebirsıfır" olarak ihtiyaçlarınız doğrultusunda sizlerle işbirliği kurarak size özel çözümler sunuyoruz.

E-ticaret Sistemleri

E-Ticaret siteleri haftanın yedi günü, günün yirmi dört saati açık, uyumayan, yorulmayan, tatil günleri olmayan masrafsız satıcılarınızdır. Fakat satıcılarınız profesyonel ellerde yoğrulmamışsa, hedefsizse, neyi nasıl satacaklarını bilmiyorlarsa ve daha önemlisi müşteri kitlelerine ulaşamıyorlarsa bu konuda boşa çaba saffetmişsiniz demektir.

İyi bir alışveriş sitesinin;
Güvenli bir ortam sunması Profesyonel görünmesi Arama motorlarında üst sıralarda yer alması Kullanışlı ve hedefe yönelik olması Ödemeler konusunda birçok seçeneğin bulunması Kolay yönetilir olması Müşterilerinin siteyle bir bağ kurması bir lüks değil, sahip olması gereken temel gereksinimlerdir.

Biz e-ticaret siteleri kurarken sadece kodlar yazmıyoruz; pazarlama, CEO, yazılım, reklam, içerik geliştirme uzmanlarımızla sizi rakiplerinizin önüne taşıyacak stratejiler geliştiriyoruz. Güvenliği en üst düzeyde tutan bir anlayışla, hem müşterilerinize keyifli ve gönül bağı kuracakları bir ortam, hem de entegre edilmiş içerik yönetim sistemiyle sizin kolayca yönetebileceğiniz, üzerinde değişiklikler yapabileceğiniz ve bu sayede kendinizi sürekli güncel tutabileceğiniz alışveriş siteleri hayata geçiriyoruz. Sitenize entegre ettiğimiz akıllı algoritmalar sayesinde envanterlerinizi, kar oranlarınızı, gelir - giderlerinizi, hangi ürünün ne kadar sıklıkta sattığını ve bunun gibi sayısız veriye sadece bir kaç tıkla ulaşabilmenize, efor sarffetmeden siteniz hakkında birçok istatistiksel veri elde etmenize olanak tanıyoruz. "Atölyebirsıfır" olarak sizin e-ticaret ortamına kusursuzca adım atmanıza ve başarılı olmanıza ön ayak oluyoruz. Bu konuda tereddüt etmeden bize güvenebilirsiniz. E-ticaret sitesi ihtiyacınız için bize aşağıdaki formdan ya da telefonla ulaşabilirsiniz.