Sosyal Medya Reklamcılığı ve Yöneticiliği


Sosyal medya reklamcılığı; sosyal platformlarda marka bilinirliğini, marka güvenirliğini arttırmayı; müşterilerin reaksiyonlarını, marka hakkındaki düşüncelerini ölçmeyi; aynı za-manda yeni müşteriler kazanmayı, mevcut müşterileri bünyesinde tutmayı, onlarla bir bağ kurmayı amaçlayan bir çeşit internet reklamcılığıdır.

1 Milyar Facebook, 500 milyon Twitter ve 200 milyon Linkedln hesabının bulunduğu bu plat-formların es geçilmesini, bir şirketin tek ayak üzerinde zıplayarak ayakta durmasına benzete-biliriz. Bu devasa kullanıcı kitlelerine ulaşmak için şirketler giderek artan bir ilgiyle sosyal medyaya yönelmektedirler. Buradaki temel hedef sadece ürün pazarlamak değildir. Sosyal Platformlar; şirketlerin bilinirliğini arttırmak, rakiplerin sosyal platformlardaki konumlarını incelemek, müşterilerin markayla ilişki kurmalarını sağlamak, nasıl bir müşteri kitlesine sahip olunduğunu öğrenmek, müşterilerin ihtiyaçlarını, önerilerini, şikayetlerini dinlemek - anlamak gibi birçok farklı amaca hizmet ederler. Uzun vadede düşünüldüğünde size basit bir gazete reklamının sunamayacağı konforu ve devamlılığı sağlarlar. Aynı zamanda da size sundukları verilerle yeni stratejiler ve pazarlar geliştirmenize ön ayak olurlar.

İnsanoğlu önemsenmeyi, kendini özel hissetmeyi arzulayan bir yapıya sahiptir. Siz her ne kadar insan kitlelerine, kalabalıklara tabiri caizse yığınlara hitap etmeye çalışıyor olsanız da insanların bireyselliğini göz ardı etmemelisiniz. Ticaret artık dev alışveriş merkezlerine doğru kaysa da küçük işletmelerin yerini devasa fabrikalar alsa da insan ilişkileri ticaret ve endüstri-leşmeye paralel olarak gelişmiyor. İletişim bu aşamada her zamanki değerini koruyor. Bu nedenle müşterileriyle bireysel bazda da iletişim içinde olan işletmeler, ilişkilerini yüzeysel boyutta yürüten işletmelere oranla daha sadık müşteri kitlelerine sahiptirler. Müşterilerle aranızdaki bariyerleri kaldırmanız, onların sesine kulak vermeniz işletmenizin devamlılığı için olmazsa olmaz bir koşuldur. Müşterilerinize özel ve ayrıcalıklı olduklarını hissettirin ve on-ların işletmenize güvenle bakmalarını sağlayın. Zira sizin bu olumlu tutumunuzun çok kısa bir sürede kulaktan kulağa yayılarak markanıza değer katacağını ve işletmeniz için ucuz ve etkili bir reklam aracı olduğunu unutmayın.

Sosyal medya müşterilerinizin nereden geldiklerini, eğitim düzeylerini, yaş ortalamalarını, markanız hakkındaki düşüncelerini şikayetlerini öğrenmeniz ve ayrıca onlarla birebir iletişim kurmanız için biçilmiş bir kaftandır. Dünyada müşterileriniz hakkında bu kadar bilgiyi bir arada bulabileceğiniz başka bir dijital platform yoktur. "Atölyebirsıfır" olarak sosyal medya uzmanlarımızla sizlerin bu değerli ortamlarda marka değerinizi geliştirmenize, içerikler hazırlamanıza, müşterileriniz, rakipleriniz hakkında veriler toplamanıza, müşteri kitlenizi ge-nişletmenize, markanızı tanıtmanıza, web sitenize trafik sağlamanıza yardımcı oluyoruz.

Sosyal medya hizmetlerimiz şunlardır;
Facebook hesap yönetimi
Twitter hesap yönetimi
Linkedln hesap yönetimi
Google+ hesap yönetimi
Youtube hesap yönetimi
Sosyal bağlantı kurma
Reklam ve video prodüksiyon
Hesaplarınızda içerik ve blog geliştirme
İstatistiksel veriler

Sosyal medya da aktif olmayı ya da hesabınızı daha iyi yönetmeyi hedefliyorsanız "Atölye-birsıfır" olarak her zaman yanınızdayız.